Kulturní představení ZUŠ Horšovský Týn

Základní umělecká škola Horšovský Týn- Koncert v Blížejově

     Dne 11. února 2016 se v naší Základní škole konal koncert horšovskotýnské Základní umělecké školy. Program začal v 9:45 v tělocvičně naší školy.

     Nejprve vystupovali sólisté, kteří byli z Blížejova a jeho okolí.

     Program začal vystoupením žačky 5. třídy Lucie Bártové, která nám zarecitovala báseň „Kočka románová“, jejíž autorka je Jana Osčedělová.

      Dalším sólistou byl Václav Ubl, v jehož klávesovém podání jsme měli možnost poslechnout si díla Radka Ličky „Zima“ a „V zahradě“.

      V pořadí třetím vystupujícím byl žák 8. třídy Vojtěch Sloup, jehož vystoupení na kytaru sklidilo velký úspěch. Tento žák nám zahrál skladbu „Tyrolská“ od Ctibora Süssra.

      Poté již podruhé vystoupila Lucie Bártová, která tentokrát zahrála na svou příčnou flétnu známý „Menuet z opery Don Giovanni“ od Wolfganga Amadea Mozarta.

      V pořadí pátým vystupujícím byl Radek Mráz, který byl již druhým hráčem na klávesy. V jeho podání jsme měli možnost si poslechnout lidové písně „Kdybych já věděla“, „Běží liška“ a píseň „Vánoční večer“ od Radka Ličky.

     Poté zahrál Lukáš Hrdonka dvě skladby od anglického autora Chrise Gumbleyho na saxofon. Tyto skladby nesly název „Just a Thought“ a „Puddle Jump“.

     A tím skončilo vystoupení sólistů a začal hrát orchestr Melodyšejkr, který vedla paní učitelka Barbora Lengálová. Tento soubor zahrál dvě písně. První byla od americké zpěvačky Christiny Perri „A Thousand Years“, kterou spolu s tímto orchestrem zazpívala budoucí studentka pražské konzervatoře Hana Lešková. Druhá skladba byla od Rollings Stones a jmenovala se „Paint it black“.

     Nakonec nám orchestr spolu s pěveckým sborem Cvrčkové zahráli hudební pohádku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka „Princové jsou na draka“.

     Všem učitelům a žákům se vystoupení líbilo. Nadšeni byli hlavně žáci prvního stupně. Zatímco se paní učitelce Červenkové líbilo zejména průvodní slovo paní učitelky Barbory Lengálové, ve kterém zaznělo mnoho zajímavostí ze zvířecí říše a také mnoho jazykolamů, paní učitelka Dostálová byla úplně nadšená z vystoupení sólistů z naší školy. Naše vystoupení se velice líbilo i našim spolužákům, kteří nám to hlasitě dávali najevo.

Autor: Tomáš JANDA

Odborná pomoc: Lukáš HRDONKA