Přání k mání

Ve středu 31. 1. 2017 naše škola (respektive 1. – 8. ročník) podnikla výlet do kina v Horšovském Týně. Byla to odměna za práci v průběhu prvního pololetí. Jeli jsme dvěma autobusy, ve kterých nám cesta rychle uběhla. Poté jsme se přemístili do kina a zakoupili si něco na zub. Netrpělivě jsme čekali, jaký film bude. Hrál v něm náš bývalý spolužák, a tak byla naše zvědavost o to větší. Film byl, dle mého názoru, docela zajímavý. Děti (Albert, Eman a jeho sestra Johana) dostaly od kouzelného dědečka každý jedno přání. Eman a Johana si ho ze začátku vypotřebovali, za to Albert si ho snažil šetřit. Bosákův syn chtěl od něj toto přání, a tak využíval jeho dva kamarády, aby mu pomohli přání získat. Později uvěznil Johanu, do které byl Albert zamilovaný, a hoši ji společně zachránili. Albert své přání použil na dobrou věc a prožil krásné svátky s nejlepším kamarádem a svou dívkou Johanou.