Přespolní běh

Okresní kolo přespolního běhu se uskutečnilo v pátek 15.10.2021 v Domažlicích. Reprezentanti z naší školy a další vytrvalci z bezmála deseti základních i středních škol se utkali na tratích od 1,2 km až po 2,4km (střední školy až 3,5km). Závod proběhl přímo na basebalovém hřišti a v jeho bezprostředního okolí. Blížejovská výprava čítala 18 závodníků. Nejlépe se dařilo Lukášovi Vaňkovi, který obsadil ve své kategorii 5 místo a výrazně přispěl spolu s Lukášem Novým k 3. místu chlapců ve své kategorii v závodu družstev. Společně s Vaňkem a Novým se o to zasloužil i Matěj Duchoň, Lukáš Herian a Jaroslav Spr.   

Ostatní naši závodníci a závodnice si však vedli také znamenitě a doufejme, že tyto závody odstartovaly návrat k dobám, kdy meziškolní závody patřili k vrcholům tělesné výchovy.