Praha 7. ročník

Dne 13. 4. si žáci 7. ročníku udělali výlet do Prahy. Po příjezdu na hlavní vlakové nádraží v Praze nás vyzvedl průvodce a metrem a tramvají nás dopravil na Pražský hrad, kde začala prohlídka. Předtím jsme se ještě zastavili ve Valdštejnské zahradě, kde jsme si prohlédli umělé krápníky, páry výrů, pávy a především Valdštejnský palác, sídlo Senátu ČR. Na Pražském hradě jsme navštívili Královskou zahradu s Letohrádkem Sv. Anny, Zpívající fontánou, Herkulovou kašnou, Míčovnou a Prezidentským domem. Prohlédli jsme si areál Pražského hradu, všechna nádvoří i paláce. Byli jsme přítomni i v době střídání stráží. Z vyhlídky Pražského hradu byl překrásný výhled na celé město, Petřín s rozhlednou i malostranské podhradí. Poté jsme sestoupili Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí. V Nerudově ulici jsme si prohlédli dům U Dvou slunců, kde Neruda psal Malostranské povídky. Na Malostranském náměstí prohlídka skončila, udělali jsme si krátkou přestávku v MC Donaldu. Nakonec jsme přešli přes Karlův most směrem k Václavskému náměstí a ulicí Na Příkopě jsme se vydali do Palladia, kde jsme měli krátký rozchod. Více si můžete prohlédnout ve fotogalerii