Gerresheimer

V pátek 25. 10. se jeli osmáci podívat do firmy Gerresheimer, která má pobočky po celém světě. My jsme byli v té nejbližší – v Horšovském Týně.

Hned u vchodu se nám začal věnovat pan Toman a zavedl nás do zasedací místnosti, kde jsme dostali pohoštění a seznámili jsme se s tím, co firma vyrábí. Také jsme se dozvěděli, že je v Domažlicích škola, která připravuje studenty na práci v této oblasti. Viděli jsme poutavou prezentaci, která nám ukázala množství zajímavých věcí, například pohled do výroby, kterou jsme potom navštívili.

Po dlouhé prezentaci jsme se rozdělili do dvou skupin a obešli jsme celý areál. Při okruhu jsme se dozvěděli spoustu informací. Na konci jsme ve školicím středisku dostali barevné kelímky.

Tahle exkurze se nám moc líbila a odnesli jsme si nejen hmotný dárek, ale i nové vědomosti.

Projekt absolvovali i žáci 9. ročníku 11. října 2019