Šachový princ

Ve čtvrtek 14. 11. 2019 jsme byli v kině v Horšovském Týně na Juniorfestu. Filmové představení navštívili pouze starší žáci (7., 8. a 9. třída)

Tento film, natočený podle skutečné události, se odehrál v Bangladéši a Francii. Kluk jménem Fahim je šachový génius. Jednoho dne jsou však donuceni opustit se svým otcem rodnou Bangladéš. Vydají se tedy na dlouhou cestu do Francie, kde navštíví šachového mistra. Ten později bude Fahima učit šachy. Jelikož nemají doklady, mají spoustu problémů. Otec si hledá práci, ale protože nemají domov, jsou na ulici. Fahim navštěvuje své kamarády, kde i spí a učí se s nimi hrát šachy. Později zjistí, že jim stát nedal víza a jeho otce chtějí deportovat zpět. Tomu se však milá paní Matilda snaží zabránit a pomáhá jim. Po dlouhé a náročné cestě se Fahim dostal na turnaj mistra Francie. Zde vyhrával, ale učitel se obával jeho riskantní hry. Proto mu doporučí remízovat. Fahim ho nakonec poslechne a vyhraje. Stal se mistrem Francie. Po pár letech dorazil do Francie i zbytek jeho rodiny.