Mikuláš 2017

Dne 5. 12. 2017 se v naší škole sešli čerti 9. ročníku. Žáci se připravovali už od rána, do školy si s sebou přinesli různé převlečení a masky. Na přípravu kostýmu jsme měli dvě hodiny. Vytvořili jsme skupinu s Mikulášem, anděly a partičkou čertů. Nejprve jsme šli do první třídy. Poté následovala druhá a školka přišla na řadu v půl desáté. Od 4. třídy jsme si mohli vzít na obličeje i masky a chodit mezi lavicemi. Vyslechli jsme spoustu připravených básniček a písniček. Zlobivé děti si Mikuláš zavolal k sobě a ponaučil je. Druhý stupeň pokračoval šestou třídou poté sedmou A, B a nakonec osmou. Každé z dětí obdrželo sladkou pochoutku – čertovský perník. Vše jsme stihli do šesté vyučovací hodiny. Po ukončení akce jsme se šli převléci, protože nás čekalo odpolední vyučování.