Projekt „EDISON“ 2018 (25. února – 2. března 2018)

Již podruhé se ZŠ Blížejov stala součástí projektu Edison. V týdnu od 26. února do 2. března naši školu navštívili dva studenti z ciziny – Xuemin Lee z Číny a Oussama Mechergui z Tuniska. Přijeli, aby nám přiblížili svoje země, tradice nebo systém studia. My jsme měli možnost procvičit si angličtinu a zeptat se na všechno, co nás zajímalo. Oni se naopak ptali na naše zvyky a znalosti o jejich zemích. Oba měli připravené prezentace, které ve třídách postupně promítali. Kromě toho nám například ukazovali, jak naše jména vypadají v čínštině, arabštině a učili nás základní fráze v těchto jazycích. Odpoledne trávili studenti cestováním a poznáváním místního způsobu života. Kdo měl zájem, mohl se s nimi projít po okolí a promluvit si o různých tématech i mimo školu.

Pobyt na naší škole byl šestým a posledním týdnem stážistů v České republice. V pátek se s námi rozloučili a nechali na sebe kontakt, kdyby nás po skončení projektu zajímalo něco dalšího. Projekt pro nás byl jednoznačně přínosný jak v angličtině, tak v zeměpise. Snad se nám brzy naskytne podobná příležitost.